Ježíš tvá naděje

O přednášejícím

Radim Passer je majitelem developerské společnosti PASSERINVEST GROUP, jež se stala jednou z nejrespektovanějších developerských společností na českém trhu. Je tvůrcem administrativního komplexu BB Centrum v Praze 4. Tento nejrozsáhlejší byznys park v Česku se stal sídlem společností jako například Microsoft, O2 Czech Republic, ČEZ, HP, Moneta Money Bank, UniCredit a další.

Jeho cesta k úspěchu nebyla vždy jednoduchá. Prošel nejednou životní zkouškou včetně té nejtěžší, která může člověka potkat, a možná právě díky ní si uspořádal priority a změnil svůj přístup k životu.

Vyrůstal během komunistického režimu a jediné, co mu dělalo radost, byl sport. Snil o kariéře fotbalisty. Po vysokoškolských studiích na stavební fakultě začal podnikat.

V roce 1993 se oženil a dlouhá léta se snažili s manželkou o potomka. Vytoužené děťátko se narodilo v roce 1998. V 6. týdnu malému Maxíkovi zjistili doktoři závažný zdravotní problém, který vedl k operaci. Těžký zákrok Maxík úspěšně zvládl, ale pooperační kontrola magnetickou rezonancí bohužel odhalila velký nádor v jeho mozku, který byl neoperovatelný a neslučitelný se životem. O 3 týdny později manželé Passerovi přišli o své jediné dítě.

 

Tato těžká životní situace přivedla Radima Passera na cestu víry a uvěřil v Ježíše Krista. Podobně jako miliony jiných lidí jej vírou přijal za svého Spasitele. Toto rozhodnutí změnilo od základu jeho soukromý život i celkový pohled na svět. Je to podle něj doposud nejlepší životní rozhodnutí, které učinil.

Ztráta syna však nebyla jediná rána, která jej v životě potkala, nýbrž prožil ještě mnoho životních zkoušek. Jeho nejbližší spolupracovníci jej připravili o firmu. S rodinou žil několik měsíců ve strachu, když se dozvěděl, že si 3 lidé objednali jeho vraždu. Do jeho života zasáhla těžká autonehoda, kterou přežil díky velké Boží milosti. Zažíval tíživou bolest z postupného rozpadu manželství i bezmoc nad ztrátou šťastného dětství jejich druhorozeného syna. V žádné z těchto náročných životních situací však nepřestal důvěřovat Bohu.

Je Bohu vděčný za nalezení ženy, se kterou znovu získal rodinné zázemí. Práce na sebe nenechala dlouho čekat, a tak znovu zažíval obchodní úspěchy firmy a rozhodl se, že svým majetkem bude sloužit Ježíši Kristu, sám sebe vnímá pouze jako správce majetku, nikoli vlastníka.

Založil neziskovou křesťanskou organizaci Maranatha z.s., která má za cíl šíření úžasné naděje na věčný život v Ježíši Kristu a seznamování lidí s Boží láskou. Díky jeho entuziasmu vznikla také Křesťanská střední, základní a mateřská škola Elijáš.

O svých pádech i vzestupech napsal 4 dílný autobiografický cyklus knih s názvem 3 a ½ roku, které si můžete zakoupit na e-shopu Maranatha.